Energetické triedy môžeme rozdeliť do viacerých kategórií označených písmenami A až G. Najúspornejšie spotrebiče sú práve v energetickej triede A. Naopak lacnejšie, ale tiež spotrebiče, ktoré vám budú spotrebovávať oveľa väčšie množstvo energie, sú spotrebiče v energetickej triede G. Mnoho ľudí si pri výbere spotrebičov všíma najmä cenu. No potom si častokrát trieskajú hlavu, pretože výška mesačných platieb za energie sa rapídne môže zvýšiť práve kvôli neúsporným spotrebičom, ktoré žerú veľké množstvo energie. A presne takýto princíp funguje aj pri vykurovaní domácnosti či ohreve vody.
Zatiaľ čo spotrebiče predstavujú len malú čiastku spotreby energií v domácnosti, kúrenie v celej nehnuteľnosti či každodenný ohrev vody potrebnej na kúpanie či umývanie riadov je už väčšia záťaž do vášho rozpočtu. Dá sa však vybrať aj kotol v nižšej energetickej triede? Je pravdou že lacnejšie plynové či elektrické kotle majú vysokú spotrebu energie. Ak chcete výrazne znížiť spotrebu energie vo vašej domácnosti a tým aj získať výraznú úsporu na platbách za energie, mali by ste sa rozhliadnuť po moderných technológiách, ktoré vám vykúria domácnosť v rovnakom rozsahu, ale zožerú oveľa menšie množstvo energie.
Máte na výber napríklad vzduchotechniku či tepelné čerpadlo. Energetickú triedu nehnuteľnosti si môžete dať vyhotoviť odborníkmi no certifikaciabudovy.sk. Vďaka moderným technológiám zistíte spotrebu vašej nehnuteľnosti a tie vytvoria energetickú triedu. Možno si myslíte, že energetický certifikát nebudete potrebovať. Dnes je však energetický certifikát povinnosťou ku kolaudácii novostavieb, ale tiež sa vám zíde pri rekonštrukcii staršej nehnuteľnosti. Energetický certifikát dokonca vyžadujú už aj niektoré realitné kancelárie či kupujúci. Aj pri predaji domu či bytu už od vás potencionálny záujemci môžu energetický certifikát pýtať. Neváhajte preto navštíviť internetovú stránku certifikaciabudovy.sk pre cenu energetického certifikátu.